Sobota z sukcesem, drugie miejsce w kotle czarownic

Po zwiedzaniu odremontowanego legendarnego Stadionu Śląskiego i wielu emocjach około sportowych 16 drużyn z województwa śląskiego stanęło do walki o zwycięstwo w turnieju odbywającym się na bocznych boiskach Chorzowskiego obiektu. "Orliki" Ciężkowianki spotkania grupowe zaczęły od mocnego uderzenia nie dając szans LKS Kamienica Polska (5:0) oraz Pionierowi Pisarzowice (4-1). O tym kto zagra o miejsca 5-8 a kto o zwycięstwo w turnieju decydował ostatni mecz grupowy, w którym Ciężkowianka mierzyła się z LKS Tworków. Ostatni grupowi rywale zanotowali we wcześniejszych spotkaniach dwa zwycięstwa (1:0 z Pionierem oraz 2:0 Kamienicą Polską). Po wymagającym meczu, świetnej postawie bramkarza z Jaworzna oraz niewykorzystanej świetnej okazji przez Ciężkowiczan w końcówce spotkania padł remis 0-0 promujący do finału młody zespół Ciężkowianki. W grupie decydującej o zwycięstwie w turnieju wszystkie mecze między czterema czołowymi, tego dnia, drużynami były niezwykle wyrównane i emocjonujące. W pierwszym meczu tej fazy dla Ciężkowianki padł remis z zespołem Akademii Sportowej Lubliniec (2:2) po bramce straconej w końcowych momentach meczu. Następnie Jaworznickie "orliki" odniosły jedyną tego dnia porażkę. Wynik 3-4 po niezwykle ciekawym meczu z późniejszym zwycięzcą turnieju ( Spójnia Zebrzydowice) zaskakuje swoimi rozmiarami ze względu na fakt, że były to jedyne bramki stracone tego dnia przez Spójnie.Po niedosycie związanym z minimalną porażką Ciężkowianka rozegrała kolejne dobre tego dnia zawody pokonując Pasjonata Dankowice 2-1 (podobnie jak w niedawno rozgrywanym memoriale J. Ciołczyka) i zapewniła sobie drugą lokatę w stawce 16 drużyn z całego województwa, czego gorąco gratulujemy.

Na koniec odnotujmy też, że zawodnik Ciężkowianki- Milan Olej został powołany do kadry Podokręgu Sosnowiec na odbywający się w niedzielę turniej rozgrywany w Piekarach Śląskich, gdzie zawodnicy reprezentacji PPN Sosnowiec zaprezentowali się bardzo korzystnie plasując się na podium turnieju.

Klasyfikacja turnieju w Chorzowie:

1.Spójnia Zebrzydowice

2.Ciężkowianka Jaworzno